Noor sisearhitekt: “Lisa kodule vunki! Keraamilise plaadi kasutamisvõimalused on uskumatult mitmekesised”

 

“Naljakas, aga pikka aega resoneerus sõna “keraamiline plaat” minu jaoks üksnes vannitoaga. Nüüd olen aga sisustamas oma esimest isiklikku kodu ja avastan üha, kuivõrd palju mänguruumi keraamiline plaat nii praktilisuse kui ka disaini poole pealt pakub. Olen sellest päris elevil, nagu ka sellest, et disainplaadid polegi alati nii kallid, mõnikord lausa vastupidi, vägagi soodsad,” räägib hiljuti Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud sisearhitekt ja hetkel Austaraalias RMIT ülikokoolis sisearhitektuuri õppiv Eliisabet Valmas-Romanov.

Eliisabet julgustab teisigi esimese kodu loojaid kas siis ise või koos sisearhitektiga põnevaid ja taskukohaseid disainkollektsioone avastama. Nimelt annab Interstudio e-pood kodukujundajatele erakordse võimaluse kasutada rahvusvahelise tuntusega disainerite loomingut eriti soodsa hinnaga. Parimaks ja stiilseimaks valikuks on Mutina erilise ilmega keraamilised plaadid, mis ei lähe moest ka aastate möödudes.

Mis seob Mutina keraamilisi plaate ning Karjase Saia ahjusooje küpsetisi?

Karjase Saias kohvi ja värskelt ahjust tulnud croissanti nautides tunneb Elisabet end silmnähtavalt mõnusalt. “See on hea koht inspiratsiooni kogumiseks. Olen siin nii mõnegi siseruumide loomise kontseptsiooni paika saanud. Kusjuures, minu viimase aja avastus ehk julge mustriga Mutina Matonelle Margherita põnev ja stiilne keraamiliste plaatide kollektsioon on huvitavate lahendustena esindatud nii Karjase Saia põrandal kui ka seinal, tualettruumist rääkimata – väga trendikas! Ja eks lisaks interjöörile inspireerib mind muidugi siinne menüü,” tunnistab Eliisabet kohevat saiakest ampsates.

“Kui oma valdkonna tipud koostööd teevad, saabki suurepärase tulemuse, ütleb sisearhitekt Karjase Saia ning Interstudio ühisprojekti tunnustades. Mõni asi nii hea, et räägib enda eest ise. “Näed, tulen ju minagi siia, sest meeldiv atmosfäär ja isuäratavad maitsed kutsuvad.” Värsked keraamiliste plaatide kollektsioonid ei jää sisearhitekti jaoks kunagi tähelepanuta, juba on ta on märganud, et alati ilmub Mutina uue valiku laines turule väikese intervalliga konkurentide poolt midagi sarnast. “Mutina on trend-setter,” järeldab sisearhitekt.

Eliisabet naerab, et kui Karjase Saias piisavalt kaua disainplaate vaadata, võib see viia ootamatute tulemusteni. “Nüüd on mul kodus ühest Mutina plaadist kuumaalus tehtud – kui sõbrannadega brunche korraldame, serveerin ahjust tulnud küpsetisi keraamilise plaadi pealt. Komplimentidest puudust ei tule.”

Nathalie du Pasquieri koostöö Mutinaga on stiilselt julge

Interstudio e-poes Mutina plaadivalikuga tutvudes jäävad silma julged, värvilised ja lõbusad mustrid. Matonelle Margherita kollektsioon on loodud prantsuse kunstniku Nathalie du Pasquier’ poolt.

Du Pasquier’ sümboliküllane maailm on rikastatud arvukate valdkondade poolt. Oma loomingus järgib ta eripäraseid vorme konstrueerides ja märgilist ruumi kujundades poeetilisi radu. Kunstnik peab kõike enda poolt loodut ühtlasi kõikide tulevaste projektide tooraineks ning on uusi lahendusi luues alati valmis tundmatule territooriumile liikuma. Just nii sündis ka koostöö Mutinaga – tulemuseks keraamilised plaadid, millel kujutatud mustrid ja sümbolid jutustavad Pasquieri pikast ja värvikast loometeest.

“Julgustan kollektsiooniga tutvuma, inspireeruma. Mustreid on võimalik kokku jooksma seada, julgemad võivad mustrit murda. Kollektsioonis on ka ühevärvilisi plaate – kasutusvõimalusi on tegelikult meeletult. Plaadi mosaiigi võrku annab katki lõigata ning oma äranägemise järgi taas kokku liimida. Tuleb vaid protsessile loominguliselt läheneda.”

Taaskasutus ning jätkusuutlik mõtteviis on uus norm

“Generatsioon Z (sündinud 1997 – 2012) peab jätkusuutlikkusest väga lugu. Tänapäeval on lausa piinlik, kui me tarbimisotsuseid tehes esmalt taaskasutuse poole ei vaata.” Interstudio e-poes on esindatud salongis olevate toodetega võrdväärsed keraamilised disainplaadid ning sanitaartehnika. Kõik Interstudio poolt edasimüüdavad plaadid on läbinud nõutud kvaliteedikontrolli ning vastavad standarditele. Miks mitte raha kokku hoida, kui kvaliteet on nii või naa tagatud?

E-poest leiab ka teise sordi tooteid, mis on ühest küljest mõnusalt soodsa hinnaga, ent teisalt ei ole need väikesed erisused loomingulisele kodukujundajale pinnuks silmas. Samuti leidub valikuid tehaste laojääkidest. Nagu igas teises tööstuses, toimub ka plaadimaailmas pidev uuenemine. Vahel võetakse mõned tooted lihtsalt tootmisest maha, et teha ruumi uutele kollektsioonidele,” kinnitab Eliisabet ja lisab, “Ma usun, et e-poe valikusse jõudvad teise sord disaintooted on alati kasutust väärt ega kuulu keskkonda saastavale hävitamisele. Eriline disain on loodud rõõmu tooma ning meie kodusid kaunistama.”

Ajatutest materjalidest isikupäraste disainide loomine rikastab maailma, andes ruumidele, mida igapäevaselt kasutame, uue väärtuse.

Tutvu Interstudio e-poes erakordse hinnaga keraamiliste plaatidega –https://interstudio.ee/e-pood/