Patricia Urquiola ja Salvatori uus vannitoa kollektsioon “The Small Hours”

Patricia Urquiola uus vannitoa kollektsioon “The Small Hours” viib Salvatori formaalse esteetika uuele tasemele, ühendades enneolematul viisil kivi ja roostevaba terase. Kollektsioon on on inspireeritud varahommikusest rahust.

Nimetus “The Small Hours” viitab erilisele atmosfäärile, mis kaasneb koiduga, sellele intiimsele hetkele üksildasest mõtisklusest enne, kui maailm uuele päevale ärkab.

Patricia Urquiola idee oli, et kogu kollektsiooni iga element peaks peegeldama rahu ja keskendumise tunnet,
muutes seeläbi vannitoa funktsionaalsest ruumist isiklikuks pühakojaks, mis toidab nii keha kui vaimu, muutes selle
paigaks, kus iga päev algab võimalikult heas vormis ning teie hommikurutiinist saab mõtiskluse ja naudingu rituaal.

Patricia Urquiola ja Salvatori toovad vannituppa uusi tekstuurseid kontraste

Salvatori formaalne esteetika rõhutab sel aastal oma pikaajalist suhet looduskiviga, esitledes uusi värve, tekstuure ja materjalide kombinatsioone.
“Katsetasime kivi tugevuse ja terase sileduse kontrastiga. “The Small Hours” on nimi, mis käsitleb intiimsuse teemat metafoorsel viisil,” ütleb Patricia Urquiola. “See viitab nendele väikestele privaatsetele hetkedele, mis on pühendatud iseendale.”

Materjalide kontrast on kollektsiooni määrav aspekt, kus teras annab modernse ja voolujoonelise tunde, puit lisab soojust ning looduskivi toob oma tuntud ajatu ilu.

Uudiseid on ka kivide valikus, kus Salvatori tuntud neutraalsele paletile on lisandunud kaks erksat rohelist marmorit: Verde Guatemala ja Verde Antico.

“Roostevaba teras on kergesti hooldatav materjal: see ei neeldu, mistõttu sobib see mitte ainult kodumajapidamistesse, vaid ka avalikesse ruumidesse, näiteks hotellidesse ja restoranidesse.” ütleb Gabriele Salvatori

Alates vabaltseisvast valamust kuni skulptuurse vannini domineerib kõikjal silindriline kuju. Ümarus pehmendab arhitektuurilist rangust ja terase kasutamine vanni ja valamu sisemuses mitte ainult ei määratle mahtusid,
lisades taktiilsust ja läiget, vaid muudab ka kogu disaini kergemaks ja praktilisemaks, kuna see vähendab
konstruktsiooni kaalu.

The Small Hours vann, disain Patricia Urquiola

“Terase ja looduskivi kombinatsiooni mõte oli riskantne. Samamoodi nagu oli riskantne Salvatoril hakata töötama marmortekstuuridega, mis on nüüd meie tugevus,” ütleb Gabriele Salvatori.

Urquiola selgitab, et marmor pole ainus peategelane, osutades terasest, puidust ja looduskivist valmistatud
hõljuvatele riiulitele ning kreeka pähkli puidust taburetile. Sahtleid saab valamukompositsioonile kergesti lisada.
Riiulid näevad välja nagu raamaturiiulid, suutes integreeruda ka teistesse keskkondadesse.

Salvatori rõhutab viimistluste ja kompositsioonide kohandamist. Lõpuks on üha suurem rõhk sellel, kuidas vannituba
suhtleb ülejäänud majaga ja seetõttu on kollektsiooni lisanud mitmeid mööbliesemeid, mis võivad toimida liideseina erinevate ruumide vahel, luues harmoonilise järjepidevuse tunde.

Kakskümmend kaks erinevat elementi ja tarvikut loovad tugeva identiteediga isikupärastatud vannitoa: seinale paigaldatavad, vabalt seisvad ja tasapinnalised valamud, tööpinnad koos tagakülgede ja riiulitega, hoiusahtlid,
eri suuruses ümmargused või ristkülikukujulised peeglid, mida saab isikupärastada valgustatud kirjaga
“Believe me or your eyes”, dušialus, ümmargune vann ja hulk tarvikuid.

“Valgus on minu jaoks oluline,” ütleb Urquiola. “Seetõttu oleme selle lisanud mitmesse kohta nagu riiulite tagaosa või dušši lagi. ” Valgus, mis levib graatsiliselt kivi peal enne terasele intensiivselt peegeldumist, pole mitte ainult intiimne ja õrn, vaid ka peaaegu meditatiivne.

Kokkuvõttes teeb “The Small Hours” tõeliselt muljetavaldava avalduse oma disainiga, mis mängleb petlikult lihtsate vormide ja materjalide sünergiaga. See loob kaasaegsed ja stiilsed ruumid, mis ergutavad nii emotsionaalset kui ka füüsilist heaolu ja kutsuvad meid iga päeva alustama rõõmu ja rahuga.


Kui olete huvitatud ühise projekti loomisest Salvatoriga, siis võta meiega ühendust info@interstudio.ee